AFGHANISTAN ARGENTINA Brasilien CHINA DENMARK FINLAND FRANCE GERMANY GREECE INDIA ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN IRELAND
  ISRAEL ITALY JAPAN MEXICO NETHERLANDS POLAND RUSSIAN FEDERATION DEMOCRATIC PEOPLE'S REPUBLIC OF KOREA THAILAND TURKEY UNITED KINGDOM UNITED STATES

راديو و تلويزيون پخش زنده
متن ترانه ها و آهنگ ها

سينماي حرفه ايداوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. در جمع داوران این دوره معاون پیشین نظارت سازمان سینمایی، یک منتقد سینما، یک بازیگر، یک فیلمبردار و سه کارگردان حضور دارند.

در حالی که واکنش‌ها به اظهار نظر کمال تبریزی درباره نقد فیلم «مارموز» در برنامه تلویزیونی «میزانسن» ادامه دارد، روزنامه هفت صبح در گزارشی به آن بخش از موضع تبریزی که تلویزیون را «سیمای میلی» خوانده، پرداخته و ضمن مرور همکاری او نوشته اگر او تلویزیون را «میلی» می‌داند، چرا قرار است یک سریال الف ویژه (با بودجه هنگفت) برای این رسانه بسازد؟

فیلم «پارادایس» که چند ماه پیش نامش در میان فیلم‌های رفع توقیف اعلام شده و قرار بود پس از ماه محرم به نمایش درمی‌آید، سرانجام در آستانه سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران خواهد شد.

نقد فیلم «مارموز» در یک برنامه تلویزیونی با واکنش منفی کمال تبریزی روبه‌رو شد و او با انتشار متنی در اینستاگرام نوشت که دو منتقد حاضر در برنامه «حرمله وار» سر از تن فیلم او جدا کرده‌اند. این اظهار نظر با پاسخ تند دو منتقد برنامه «میزانسن» مواجه شد.

شبکه هولو ساخت سریال «نخستین» ساخته بو ویلیمون با بازی شان پن را بعد از پخش تنها یک فصل لغو کرد. این سریال در سال ۲۰۱۸ پخش شد و داستان اولین سفر انسان‌ها به مریخ را روایت می‌کرد.

 

سينما

اکران «پل خواب» در سینماتک پانتئون
سینماپرس: فیلم «پل خواب» ساخته اکتای براهنی در سینماتک پانتئون به نمایش در می‌آید.

گریم حسین مهری در نقش یک خائن
سینماپرس: تصویر کاراکتر «عباس زری‌باف» در فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز؛ رد خون» درآستانه حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر، رونمایی شد.

روایت ریل‌گذاری قطار سینمای ایران بعد از انقلاب
سینماپرس: جشنواره فیلم فجر هر سال بهانه‌ای می شود برای بررسی روند فیلمسازی و پیشینه سینمایی کشور، امسال انقلاب ۴۰ ساله می‌شود و بد نیست راه‌ ۴۰ ساله سینما تا امروز بررسی شود.

اجرای افتتاحیه جشنواره فجر ۳۷ به منصور ضابطیان رسید
سینماپرس: منصور ضابطیان به‌عنوان مجری مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شد.

سیمرغ پروانه‌ها در فجر استانی
سینماپرس: ۵ فیلم منتخب سینمای کودک و نوجوان در سینماهای محل اجرای جشنواره فیلم فجر در سراسر کشور به صورت رایگان اکران خواهد شد.

«نصرالله زمردیان» کارگردان قدیمی سینما درگذشت
سینماپرس: «نصرالله زمردیان» کارگردان سینما در ۷۵ سالگی پس از گذراندن یک دوره بیماری، امروز دو بهمن‌ماه از دنیا رفت.

فیلم/ ویدئویی از پشت‌صحنه فیلم سینمایی «مدیترانه»
سینماپرس: ویدئویی از پشت‌صحنه فیلم سینمایی «مدیترانه» به کارگردانی هادی حاجتمند منتشر شد.

فروش ۱۰میلیونی مستند سینمایی «عابدان کهنز» در اکران‌های مردمی/۲۰۰درخواست اکران
سینماپرس: از زمان اکران‌های بلیتی مستند «عابدان کهنز»، پراستقبال‌ترین اثر نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، نزدیک به ۲۰۰ درخواست برای اکران این مستند سینمایی رسیده است.

الان دختران ما به افغانستان قاچاق می‌شوند/ طبق بررسی های انجام شده۹۰ درصد زنان تن فروش، تجربه تجاوز از سوی محارم را در کودکی داشته اند
سینماپرس: سومین جلسه سینما روایت با اکران، نقد وبررسی" پول و پورن" در مجتمع فرهنگی هنری اسوه با حضور خانم دکتر شهناز سجادی دستیار ویژه معاونت زنان ریاست جمهور در امور زنان و خانواده و خانم فاطمه دانشور عضو سابق شورای تهران و رئیس بنیاد خیریه مهرآفرین برگزار شد.

انتشار اصول رسانه‌ای سازمان امور سینمایی و سمعی بصری
سینماپرس: اصول رسانه ای سازمان امور سینمایی و سمعی بصری منتشر شد.

واکنش تماشاگران آرژانتینی به "سه رخ"
سینماپرس: زن ستیزی، منع تحصیل زن، ازدواج تحمیلی، خشونت خانگی توسط یک برادر قل‌چماق، عصبیّت و رفتارهای پرخاشگرانه حتی در بین زنان به اصطلاح قهرمان داستان «سه رخ»، تصویری بدوی و ملال‌آور از فرهنگ غنی ایرانی برای دو شهروندِ بوئنوس آیرسی ارائه کرد.

«قانون مورفی»؛ ناموفق در خلق کمدی موقعیت
سینماپرس: قانون مورفی در مقایسه با "ورود آقایان ممنوع"؛ کمدی قبلی "رامبد جوان" یک گام رو به عقب به شمار می‌آید و مهم‌ترین ضعف آن، به فیلمنامه پرحفره‌اش بازمی‌گردد.

قرار نبود حس ترحم مخاطب را تحریک کنیم/ وقتی مرگ سوژه نیست!
سینماپرس: مهدی بخشی مقدم کارگردان و مهدی شامحمدی تهیه کننده مستند «خانه ای برای تو»؛ بهترین مستند سال ۹۷ درباره آشنایی با سوژه اثر و سرنوشت او توضیحاتی را ارائه دادند.

اعلام عملکرد حمایتی سازمان سینمایی از سایر جشنواره‌های سینمایی
سینماپرس: در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لیست عملکرد حمایتی سازمان سینمایی از سایر جشنواره های سینمایی در سال ۱۳۹۷ منتشر شد.

بخش «خارج از مسابقه» را به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بازگردانید
سینماپرس: جشنواره فیلم فجر پر اهمیت ترین رویداد سینمایی در کشور است؛ اهمیت این رویداد به گونه ای است که بسیاری از سینماگران و کارشناسان سینمایی آن را سال تحویل سینمای ایران و آغاز فصل و شروعی جدید برای سینما می دانند اما طی سال های اخیر به واسطه برخی سیاست های غلط مدیران سینمایی این رویداد مهم به سمت کوچک سازی و افول پیش برده است!

آغاز برنامه «مروری بر چهل سال سینمای ایران» در بارسلونا
سینماپرس: به همت رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا و با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و خانه آسیا، نخستین فیلم از مجموعه فیلم‌های هفتگانه «مروری بر چهل سال سینمای ایران» به نمایش درآمد.

موزه سینما به جمع سینماهای جشنواره فیلم فجر پیوست
سینماپرس: سینماهای موزه سینمای ایران به جمع سینماهای مردمی سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر افزوده شد.

لزوم جلوگیری از اعمال سلیقه برای رسیدن به ثبات/ صباغ زاده: جشنواره فیلم فجر باید آبرومند و باشکوه برگزار شود
سینماپرس: مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان سینما در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر مهمترین رویداد سینمایی کشور و تعیین کننده آینده یک سال سینمای ایران است و باید آبرومند و باشکوه برگزار شود و به بهانه صرفه جویی نباید آن را از رونق انداخت.

جشنواره فیلم فجر را با دقت بررسی می کنیم
سینماپرس: مدیر جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی گفت: اعضای شورای آکادمی افسانه زندگی با دقت تمام آثار سی و هفتم جشنواره فیلم فجر را مشاهده و بررسی می کنند.

اعلام اسامی داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر
سینماپرس: داوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.