AFGHANISTAN ARGENTINA Brasilien CHINA DENMARK FINLAND FRANCE GERMANY GREECE INDIA ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN IRELAND
  ISRAEL ITALY JAPAN MEXICO NETHERLANDS POLAND RUSSIAN FEDERATION DEMOCRATIC PEOPLE'S REPUBLIC OF KOREA THAILAND TURKEY UNITED KINGDOM UNITED STATES

راديو و تلويزيون پخش زنده
متن ترانه ها و آهنگ ها

سينماي حرفه ايچند ساعت بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی در عراق، جشنواره فیلم فجر اعلام کرد تندیس سردار شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت درسی و هشتمین دوره جشنواره اهدا خواهد شد.

با پایان سال ۲۰۱۹ انتشار فهرست بهترین‌های دهه ۲۰۱۰ در رسانه‌های سینمایی دنیا داغ شده و یکی از این فهرست‌ها ۵۰ نقش آفرینی برتر بازیگران در یک دهه گذشته است که ایندی‌وایر منتشر کرده. نام دو بازیگر ایرانی در این فهرست دیده می‌شود.

حضور چند فیلم در بخش نگاه نو جشنواره سی و هشتم فیلم فجر که ساخته اول سازندگان‌شان نیستند، بار دیگر بحث اشکال در آیین نامه جشنواره را مطرح کرده است. رسانه‌ها از این که ملاک عمل برای حضور در این بخش داشتن پروانه ساخت سینمایی است، انتقاد می‌کنند. اما دبیر جشنواره و سازندگان فیلم‌های حاضر در بخش نگاه نو از این روند دفاع کرده‌اند.

ده فیلم به بخش «نگاه نو» سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر راه یافتند. این بخش له رقابت فیلم‌های اول کارگردانان اختصاص دارد و بار دیگر فیلم‌هایی در فهرست به چشم می‌خورند که اولین ساخته بلند سازندگان نیستند. اما جشنواره اعلام کرده ملاک داشتن پروانه ساخت سینمایی بوده است.

صبح امروز معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از رفع توقیف فیلم «خانه پدری» با تدبیر رئیس قوه قضاییه و دستور دادستانی خبر داد. کیانوش عیاری کارگردان این فیلم که دو هفته پیش پس از پنج روز نمایش با دستور دادسرای تهران توقیف شده بود، جزئیاتی درباره رفع توقیف فیلمش ارائه کرد.

 

سينما

ارایه مجدد «قاتل و وحشی» به شورای پروانه نمایش
سینماپرس: فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله از فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر پس از اعمال اصلاحات باردیگر به شورای صدور ‌پروانه نمایش رفت.

مذاکره با محمدرضا فروتن برای حضور در «دختری با لباس ارغوانی»
سینماپرس: خداداد جلالی به برخی جزئیات درباره جدیدترین فیلم بلند سینمایی خود اشاره کرد.

واکنش شورای نظارت بر صدا و سیما به اظهارات توهین‌آمیز مهمان برنامه «زاویه»
سینماپرس: شورای نظارت بر سازمان صداوسیما درباره ادبیات توهین آمیز یکی از مهمانان برنامه «زاویه» شبکه چهار، ضمن تذکر، از رئیس سازمان خواست با عوامل موثر برخورد قاطع کند.

رادیویی‌ها به خواننده قطعه انقلابی «ایران ایران» ادای دین می‌کنند
سینماپرس: رادیو نمایش سریال «سمفونی شهر» را درباره سرود انقلابی «ایران ایران» می سازد.

راهیابی مستند «فرزندان خونیار» به جشنواره «بیگ اسکای» آمریکا
سینماپرس: فیلم مستند «فرزندان خونیار» ساخته‌ی «آرمان قلی‌پور دشتکی» به بخش مسابقه کوتاه جشنواره معتبر مستند «بیگ اسکای» آمریکا راه یافت.

اعلام نامزدهای بخش «مسابقه ملی»
سینماپرس: نامزدهای بخش مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی معرفی شدند.

اعلام نامزدهای مسابقه ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
سینماپرس: نامزدهای بخش مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی معرفی شدند.

فوریت طرح «بهبود فضای عمومی کسب و کارهای فرهنگی و هنری شهری در تهران» رای آورد
سینماپرس: طرح «بهبود فضای عمومی کسب و کارهای فرهنگی و هنری شهری در تهران» توسط الهام فخاری رییس کمیته هنر شورای شهر تهران به صحن شورا ارائه و فوریت این طرح در جلسه امروز رای آورد.

معرفی داورانِ فصل پاییز جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون
سینماپرس: داوران فصل پاییز نخستین جایزه‌ی کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری برای داوری کتاب‌های برتر ماه‌های مهر، آبان و آذر سال ۹۹ معرفی شدند.

آثارِ بخش رقابتی جشنواره اسباب‌بازی کانون داوری شد
سینماپرس: محصولات رسیده به بخش رقابتی ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داوری شد.

منتظر فرصتی مناسب بودم تا فیلمی در مورد سوء استفاده از کودکان بسازم
سینماپرس: مجید مجیدی در گفت و گو با رسانه «دِرَپ/ TheWrap» گفت: اگر زندگی کودکان را بهبود ندهیم، آینده خودمان را نابود کرده‌ایم

من ترامپ نیستم به جشنواره فجر نمی‌رود
سینماپرس: فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم در سی‌ونهمین دوره‌ی جشنواره تئاتر فجر شرکت نمی‌کند.

نشست «برندینگ و بازارسازی جهانی و منطقه‌ای در صنعت اسباب‌بازی»
سینماپرس: چهارمین نشست علمی جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بررسی «برندینگ و بازارسازی جهانی و منطقه‌ای در صنعت اسباب‌بازی (صادرات)» می‌پردازد.

کارن همایونفر آهنگساز «دادستان» شد
سینماپرس: سریال «دادستان» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی این روزها در مرحله تدوین قرار دارد.

بحران کرونا هم نتوانست مانع برگزاری نشست خبری «تئاتر فجر» شود
سینماپرس: نشست رسانه ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر چهارشنبه ۸ بهمن به صورت حضوری برگزار می‌شود.

هنرمندان را سیاه و سفید نبینیم/مدیریت یک «مرکز» بابودجه یک آلبوم!
سینماپرس: مدیر «مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی» ضمن تشریح فعالیت‌های این مرکز در دوران مسئولیت خود، از تلاش برای عبور از مرزبندی‌ها میان هنرمندان، در عرصه تولید آثار هنری گفت.

بلیت فروشی فیلم های جشنواره از طریق سامانه سمفا صورت می پذیرد/هیچ بلیتی در اختیار گیشه سینماها قرار نمی گیرد
سینماپرس: محمدرضا فرجی با بیان اینکه آخرین سانس نمایش فیلم در جشنواره امسال قبل از ساعت ۲۰ خواهد بود، گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا در بخش سینماهای مردمی هیچ بلیتی در اختیار گیشه سینماها قرار نمی گیرد.

رضا: جاه طلبان برای دستیابی به منافع شخصی شان می خواهند جشنواره را برگزار کنند/ به عنوان رئیس صنف هرگز هیچ بلیتی برای اعضایم تهیه نخواهم کرد!
سینماپرس: زینت رضا رئیس انجمن منشیان صحنه با انتقاد شدید از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر در بحران کرونا گفت: برخی جاه طلبان برای دستیابی به منافع شخصی شان می خواهند جشنواره را برگزار کنند؛ برگزاری جشنواره فیلم فجر در این روزهای کرونایی با حضور مردم، هنرمندان و اهالی رسانه چه معنایی دارد؟ اگر به نظر آقایان کرونا تمام شده و تجمعات می توانند برگزار شوند چرا مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت منع تردد شبانه و منع تردد بین شهری را برنمی دارند تا مردم بتوانند زندگی عادی شان را از سر بگیرند؟

رستگار: دبیر جشنواره، پاسخ دهد که این هیأت داوران ضعیف، حسب چه معیاری انتخاب شده؟/ یادمان باشد که جشنواره فجر، برای تحقق اهداف فرهنگی کشور است!
سینماپرس: احسان رستگار، همزمان با معرفی و آغاز فعالیت هیأت داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: دبیر جشنواره باید پاسخ دهد این هیأت داوران ضعیف، حسب چه معیاری انتخاب شده اند؟ این جشنواره برای آقای روحانی یا انتظامی و طباطبایی نژاد نیست که هرطور دوست داشته باشند دست به برگزاری اش بزنند؛ البته وقتی مدیران فرهنگی و هنری به نحوی انتخاب می شوند که طرف مطلوبش این است که سفیر شود و به اجبار روی صندلی سازمان سینمایی می نشیند طبیعی است که افراد ذیل زیرمجموعه‌ی ایشان هم چنین انتخاب های عجایبی داشته باشند.

قهرمانی: شاخص های ارزشی نظام و انقلاب ای در آثار سینمایی ۸ سال اخیر وجود نداشت/ در این سال ها دگراندیشان حمایت و نیروهای انقلابی بایکوت شدند!
سینماپرس: محمد قهرمانی تهیه کننده سینما با انتقاد شدید از عملکرد غلط مدیران سینمایی دولت تدبیر و امید طی ۸ سال گذشته اظهار داشت:اگر از دایره انصاف عبور نکنیم خروجی های سازمان سینمایی و وزارت ارشاد در عرصه هنر هفتم بر مبنای آرمان ها و اندیشه های دینی و انقلابی نبود و شاخص های ارزشی نظام و انقلاب اسلامی در آثار سینمایی ۸ سال اخیر وجود نداشت و اگر احیاناً فیلم هایی در این حوزه ها تولید شد با دغدغه مندی و حمایت نهادهایی به غیر از وزارت ارشاد و سازمان سینمایی بود.