AFGHANISTAN ARGENTINA Brasilien CHINA DENMARK FINLAND FRANCE GERMANY GREECE INDIA ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN IRELAND
  ISRAEL ITALY JAPAN MEXICO NETHERLANDS POLAND RUSSIAN FEDERATION DEMOCRATIC PEOPLE'S REPUBLIC OF KOREA THAILAND TURKEY UNITED KINGDOM UNITED STATES

راديو و تلويزيون پخش زنده
متن ترانه ها و آهنگ ها

سينماي حرفه ايچند ساعت بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی در عراق، جشنواره فیلم فجر اعلام کرد تندیس سردار شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت درسی و هشتمین دوره جشنواره اهدا خواهد شد.

با پایان سال ۲۰۱۹ انتشار فهرست بهترین‌های دهه ۲۰۱۰ در رسانه‌های سینمایی دنیا داغ شده و یکی از این فهرست‌ها ۵۰ نقش آفرینی برتر بازیگران در یک دهه گذشته است که ایندی‌وایر منتشر کرده. نام دو بازیگر ایرانی در این فهرست دیده می‌شود.

حضور چند فیلم در بخش نگاه نو جشنواره سی و هشتم فیلم فجر که ساخته اول سازندگان‌شان نیستند، بار دیگر بحث اشکال در آیین نامه جشنواره را مطرح کرده است. رسانه‌ها از این که ملاک عمل برای حضور در این بخش داشتن پروانه ساخت سینمایی است، انتقاد می‌کنند. اما دبیر جشنواره و سازندگان فیلم‌های حاضر در بخش نگاه نو از این روند دفاع کرده‌اند.

ده فیلم به بخش «نگاه نو» سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر راه یافتند. این بخش له رقابت فیلم‌های اول کارگردانان اختصاص دارد و بار دیگر فیلم‌هایی در فهرست به چشم می‌خورند که اولین ساخته بلند سازندگان نیستند. اما جشنواره اعلام کرده ملاک داشتن پروانه ساخت سینمایی بوده است.

صبح امروز معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از رفع توقیف فیلم «خانه پدری» با تدبیر رئیس قوه قضاییه و دستور دادستانی خبر داد. کیانوش عیاری کارگردان این فیلم که دو هفته پیش پس از پنج روز نمایش با دستور دادسرای تهران توقیف شده بود، جزئیاتی درباره رفع توقیف فیلمش ارائه کرد.

 

سينما

براری: سنگ شود نانی که قرار است با از بین رفتن مردم در سالن های سینما نصیب ما شود!/ برای اکران آنلاین امنیت به وجود آورید
سینماپرس: اسماعیل براری تهیه کننده و کارگردان سینما با توجه به گسترش ویروس کرونا که منجر به تعطیلی برخی سالن های سینما و عدم استقبال مردم از سینماها شده در خصوص وضعیت اکران آنلاین گفت: سنگ شود نانی که قرار است با از بین رفتن مردم در سالن های سینما نصیب ما شود! کدام عقل سالمی می گوید در این بحران کرونا مردم باید به سالن های سینما بروند و زیر یک سقف نفس بکشند؟ هر کودکی این را می فهمد که این کار خطای بزرگ است و می تواند موجبات شیوع گسترده تر این ویروس منحوس را فراهم آورد!

پولسازی با ابزار خیانت در سایه یادم تو را فراموش مدیران!
سینماپرس: فیلم سینمایی «یادم تو را فراموش» عنوان فیلمی تولید شده در سال ۱۳۹۴ هجری شمسی است که به گفته کارگردانش عاشقانه‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است و به گفته نویسنده‌اش، «خیانت ترین» عاشقانه! نویسنده ای که در نشست خبری فیلم در حاشیه سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر، گفته بود: من داستان‌های خیانت را دوست دارم چون درآمدزا هستند!

هر فعالیتی بستگی به شرایط موجود کرونایی دارد
سینماپرس: شاهد احمد لو آخرین وضعیت اکران فیلم و نگارش جدیدترین فیلمنامه سینمایی خود را تشریح کرد.

اگر آن اتفاق نیفتد متاسفانه مجبور می‌شوم چیزهایی را بگویم که نباید بگویم!
سینماپرس: امیر پورکیان درباره جدیدترین فعالیت خود و آخرین وضعیت اکران فیلمش توضیح داد.

یک بام و دو هوایی «نمایش‌خانگی» بالأخره تا چه زمانی ادامه دارد؟
سینماپرس: صحبت‌های روز گذشته رئیس سازمان سینمایی ما را به این فکر انداخت که مگر تکلیف روشن نشده‌ و مجوزهای جدید را مرجعِ مربوط به سازمان صداوسیما صادر نمی‌کند؛ پس چرا آقای رئیس حرف از روشن شدنِ تکلیف به واسطه تصمیم مقامات بالادستی می‌زند.

مرکز پویانمایی صبا چند مجموعه انیمیشنی با موضوع نماز می‌سازد
سینماپرس: رئیس مرکز پویانمایی تلویزیون در مراسم تفاهمنامه همکاری با ستاد اقامه نماز، گفت: ستاد اقامه نماز با تولید محتوای قوی و جذاب با موضوع نماز می‌تواند مرکز صبا را در تولید انیمیشن فاخر و بین‌المللی یاری رساند.

آیا نمی‌توان درآمد حاصل از تبلیغات در فضای مجازی را قانونمند کرد؟
سینماپرس: بطور معمول اینفلوئنسرها به عنوان یک پیمانکار مستقل برای تبلیغات شرکت ها کار می کنند. پیمانکاران مستقل در دسته «خود اشتغالی» جای می گیرند از این رو باید «مالیات خود اشتغالی» و «مالیات بر درآمد» پرداخت کنند.

زندگی بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس مستند می شود
سینماپرس: سرگذشت رزمنده دوران دفاع مقدس خانم «نصرت بسیطی»، با دوربین مهدی عبدالباقی به تصویر کشیده خواهد شد.

مخاطب ۶۰ درصدی شبکه‌های استانی صداوسیما
سینماپرس: نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درباره میزان مخاطبان شبکه‌های استانی صداوسیما در بهار ۱۳۹۹ نشان می‌دهد ۶۰٫۷ درصد از مردم پای این شبکه‌ها نشسته‌اند.

گزینه‌های میزبانی جشنواره موسیقی نواحی در دست بررسی است
سینماپرس: دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته در این رویداد از تاکید محتوایی ستاد جشنواره روی موسیقی کلام محور در این دوره خبر داد.

سیفی: امروزه آثار سینمایی در شأن نظام شهیدپرور ما نیستند/ ابتذال در آثار هنری بیداد می کند!
سینماپرس: حجت الله سیفی کارگردان سینما در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: حوزه هنری در طی سالهای گذشته از نگاه اسلامی فاصله گرفته است؛ متأسفانه حوزه هنری به جای اینکه افکار و اندیشه های ناب اسلامی را تقویت و ترویج کند و مرکز و پایگاهی برای جوانان معتقد به نظام و انقلاب اسلامی شود کاری کرده تا بسیاری از نیروهای معتقد و باورمند طی سالیان از حوزه هنری فاصله بگیرند.

«سریال ملی» سیاست ساختمان شیشه‌ای
سینماپرس: وقتی آمارِ سریال‌های آپارتمانی بالا رفت، همه‌چیز مثل هم ساخته می‌شد و کمتر مخاطب تلویزیونی به تفاوتی می‌رسید، رئیس صداوسیما سیاستگذاری‌هایی را به ساختمان شیشه‌ای آورد که از پایتخت‌نشینی خارج شویم و به طبیعتِ بکر و اقلیم متنوعِ شهرهای ایران برویم.

مجاهدت‌های فرمانده لشکر فاطمیون به روایت «سید شجاع»
سینماپرس: مستند «سید شجاع» به کارگردانی سید حسن‌یوسفی با موضوع روایت یک قهرمان و فرمانده دلاور لشکر فاطمیون دوشنبه 20 مرداد ساعت 19 از شبکه مستند پخش می‌شود.

سریال «ویلا» به پیش تولید رسید
سینماپرس: مجموعه تلویزیونی «ویلا» به کارگردانی علیرضا نجف زاده در مرحله پیش تولید قرار دارد.

انتخاب هیات مدیره جدید خانه سینما
سینماپرس: هیات مدیره دوره پانزدهم خانه سینما معرفی شدند.

بازی رومیزی «ایاز و یاران» در کانون تولید می‌شود
سینماپرس: بازی رومیزی «ایاز و یاران» بر اساس داستانی از سلطان محمود و ایاز، طراحی و آماده تولید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است.

معرفی برگزیدگان مهرواره «عکس‌نوشت»
سینماپرس: برگزیدگان مهرواره «عکس‌نوشت» ویژه ماه مبارک رمضان از سوی آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

«دختری به نام ارغوان» از سه گانه‌ عاشقانه را می‌سازم
سینماپرس: یک کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت اکران فیلمش، ساخت اثر سینمایی جدید و شرایط امروز اکران توضیح داد.

جمع آوری ۴۰ میلیارد تومان برای توسعه کسب و کار از طریق یک برنامه
سینماپرس: محمدهادی سلیم زاده تهیه کننده «جشنواره کارآفرینی» عنوان کرد که این برنامه به دنبال ایجاد فرصت مناسب برای صاحبان ایده است تا نسبت به بازار و جنبه ‌های مالی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

سریال جدید ده‌نمکی وارد مرحله تدوین شد
سینماپرس: تدوین سریال «دادستان» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی همزمان با تصویربرداری آغاز شد.