AFGHANISTAN ARGENTINA Brasilien CHINA DENMARK FINLAND FRANCE GERMANY GREECE INDIA ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN IRELAND
  ISRAEL ITALY JAPAN MEXICO NETHERLANDS POLAND RUSSIAN FEDERATION DEMOCRATIC PEOPLE'S REPUBLIC OF KOREA THAILAND TURKEY UNITED KINGDOM UNITED STATES

 

راديو و تلويزيون پخش زنده
آهنگهاي ويديوئي افغاني
آخرین مطالب
 اخبارسينما 

Top Persian Clips

?? ??????

حفيظ و ديوياني علي

Valy Dokhtar Afghan

جاويد شريف

تواب آرش

غزل سادات

فرهاد دریا

لطیف ننگرهاری

پرستو

استاد ارمان

فيض كاريزي

پیمان حبیب زی

Hafiz & Devyani Ali

رحیم مهریار

احمد شاه حسن

غزال

ای ساربان

Hafiz & Devyani Ali

Firuza Jumaniyozova

yalla habibi

احمد ظاهر

 فعالان مدنی افغان: مسئولین سهل‌انگاری در حفظ امنیت نفرات پلیس را محاکمه کنید
شماری از فعالان مدنی با برپایی خیمه تحصن در پارک شهرنو، مرکز شهر کابل، خواستار محاکمه افرادی شدند که به گفته آنان حمله انتحاری اخیر به کاروان نیروهای پلیس ناشی از سهل انگاری آنان بوده است. در این حمله ۳۲ دانش آموخته پلیس کشته و ۷۹ دیگر نفر زخمی شدند.

 نهاد مدافع آزادی رسانه‌ها: کمک ناتبه حکومت افغانستان به حمایت از آزادی بیان مشروط شود
در آستانه برگزاری کنفرانس ورشو برای کمک به افغانستان، نی - که یک نهاد مدافع آزادی رسانه‌ها در افغانستان است - خواسته است کمک‌های پیمان ناتو به حکومت این کشور به تأمین آزادی بیان، حق دسترسی آزادانه به اطلاعات و پیشبرد و تحکیم مولفه های دموکراسی مشروط شود.

 کاهش نیروی آمریکا در افغانستان 'عواقب خطرناکی برای جهان خواهد داشت'
گروهی از سناتورهای آمریکایی هشدار داده‌‌اند که اگر شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان بیش از این کاهش یابد، مأموریت بین‌المللی در این کشور شکست خواهد خورد و عواقب خطرناکی برای بقیه جهان در پی خواهد داشت.

 قرارداد تاسیس ۶ کارخانه صنعتی با ارزش ۳۵۰ میلیون دلار در کابل امضا شد
قرارداد تاسیس ۶ کارخانه صنعتی با ارزش سرمایه‌گذاری مجموعی ۳۵۰ میلیون دلار آمریکایی امروز در کابل میان دولت افغانستان و شرکت بین‌المللی 'الکوزی گروپ' امضا شد.

 افغانستان: با ۶ درخواست‌ مشخص به کنفرانس سران ناتمی‌رویم
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان گفته که این کشور با درخواست‌های مشخصی برای تقویت و تجهیز نیروهای دفاعی و امنیتی ای کشور به کنفرانس سران ناتو در ورشو خواهد رفت.

 دیدبان شفافیت افغانستان: فساد در نهادهای امنیتی 'خطر اصلی' است
یک نهاد تحقیقاتی در افغانستان فساد در نهادهای امنیتی را خطر اصلی دانسته و نسبت به تاثیر آن بر کاهش کمک‌های جهانی به این نهادها ابراز نگرانی کرده است. دیدبان شفافیت در آستانه کنفرانس بروکسل این نگرانی را مطرح کرده است.

 ۱۰ مقام بلند‌پایه پلیس افغانستان 'تعلیق' شده‌اند
به گفته مقامات وزارت امور داخله/کشور افغانستان،۱۰ نفر از مقامهای بلند‌پایه پلیس این کشور از شغلهای خود معلق شده‌اند. گفته شده این اقدام پس از بررسی تحقیقات درباره حمله چند روز پیش به کاروانی از نیروهای امنیتی افغانستان در غرب کابل، صورت گرفته است.

 نخستین محموله کمک‌های نظامی چین به افغانستان رسید
نخستین محموله کمک‌های نظامی چین به کابل رسیده و مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان گفته که این کمک‌ها حامل پیام مهمی برای مبارزه با تروریسم است.

 موسقیدان افغان جایزه 'نجات میراث فرهنگی' یونسکرا گرفت
احمد ناصر سرمست، موسس و مسئول انستیتوی ملی موسیقی افغانستان جایزه "نجات میراث فرهنگی" سال ۲۰۱۶، مرکز عملی، فرهنگی و آموزشی سازمان ملل (یونسکو) را گرفت. این جایزه به دلیل تلاش و دستاوردهای او در راستای حفظ و احیا موسیقی سنتی افغانستان به او داده شد.

 سیل جسد ۱۲ پاکستانی را به افغانستان آورد
مقامهای محلی ولایت کنر در شرق افغانستان گفته که جاری شدن سیل در پاکستان باعث شده که سیل اجساد قربانیان را به این ولایت بیاورد. تاکنون پلیس افغانستان جسد ۱۲ پاکستانی را از آب گرفته و به خانواده‌های آنان تحویل داده‌است.

 ساختن پل در 'خوست' بدون دخالت دولت افغانستان
یکی از اهالی خوست در چند کیلومتری مرکز ولایت پلی ساخته که روزانه سفر هزارها نفر را کوتاه تر می کند.

 افغان‌هایی که از غرب بر می‌گردند
رویای شهروندان افغان رسیدن به این سوی آبها است. پارسال نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر خود را به دریا زدند تا برای زندگی بهتر به غرب برسند.

 کودکان افغان باغچه سم سم
کودکان افغان مدتی است سرگرمی تازه ای پیدا کرده اند؛ باغچه سمسم که نسخه افغان برنامه معروف تلویزیونی سسمی استریت است.

 روزنامه‌های کابل؛ دوشنبه ۱۴ سرطان
پیام عیدی رهبر گروه طالبان و معلق شدن ده نفر از مقام‌های بلند‌پایه پلیس این کشور از شغل‌های شان، مهمترین عناوین روزنامه‌های امروز(دوشنبه ۱۴ سرطان/ تیر) کابل را تشکیل می‌دهد.

 لباس دست دوم، لبخند دست اول
در آستانه عید فطر در افغانستان، دسته‌ای از جوانان در کابل کارزار جمع‌آوری لباس‌های دست دوم را برای لبخند آوردن بر لبان خانواده‌های فقیر راه‌اندازی کرده‌اند. برگزارکنندگان می‌گویند که در یک هفته توانسته‌اند حدود ۳ هزار دست لباس جمع آوری کنند.

 راز نیاز حاجت‌مندان، در 'زیارتگاه' طالبان القاعده در خوست
از خودرو/موتر که پیاده شدم، سرم به سوی زمین بود و شتابان گام بر می‌داشتم. شعله‌های داغ خورشید زمین را نور باران کرده بود و چشم‌هایم را نیمه بسته. از سر و رویم عرق می‌چکید. دور و برم تا دور دست‌ها کمتر ساختمانی به چشم می‌خورد.

 عکس: سفره افطاری به طول ۵ کیلومتر در هرات
برای نخستین بار بزرگترین سفره افطاری در یکی از خیابان های اصلی شهر هرات پهن شد. نزدیک به ۷۵۰۰ نفر از روزه داران شهر هرات بر سر این سفره نشسته و افطار کردند.

 آخرین بخش کتاب صوتی مثنوی مولانا در بی‌بی‌سی
آخرین بخش از کتاب صوتی مثنوی معنوی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی از امواج رادیوی بی‌بی‌سی برای افغانستان پخش شد.


SuTree.com :Learn virtually everything